YEŞİL YILDIZ

YEŞİL YILDIZ

Yeşil yıldız projesi 1993 yılından itibaren uygulanmaya başlanmış, zorunlu olmayan tamamen isteğe bağlı bir şekilde gerçekleşen bir projedir. Turizm sektörüyle uğraşan işletmeler için verilmektedir. Kültür ve turizm bakanlığı gereklilikleri sağlayan turizm işletmelerine bu belgeyi vermektedir.

Ülkemiz bir turizm ülkesidir. Zamanla gelişen turizm sektörü, zaman içerisinde çevreye verilen zararın artmasına sebep olmuştu. İşletmeler bu durum karşısında müşteri kaybetmeye başlayınca bakanlık duruma el atmış ve çevreye duyarlı işletmecilere öncelik tanımıştır.

Yeşil yıldız kapsamında işletmelere bir çam ağacı sembolü verilmektedir. Bu işletmeler sayesinde çevreye duyulan hassasiyet artmış ve turistler daha mutlu ayrılmışlardır. Çevreye verilen zararın düşmesiyle beraber ülkemizdeki doğal güzellik sayısı korunmuş ve ayrıca turizm sektöründe oluşan talep artmıştır.
Yeşil yıldız kapsamındaki uygulamalar ve düzlemelerle ilişkin sunduğumuz danışmanlık hizmetleriyle, yeşil çam ağacı simgesini hızlıca almanız için sizleri bilgilendirmekte ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda da yardımcı olmaktayız. Yeşil yıldız projesi ile beraber daha sağlıklı bir çevre ile beraber müşterilerinize hoş geldiniz diyeceksiniz.

YUKARI ÇIK