OSGB HİZMETİ

OSGB HİZMETİ

Adından da anlaşılacağı gibi ortak sağlık ve güvenlik birimi hizmetleri sayesinde daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunmak hedeflenmektedir. Bunun nasıl yapıldığını biraz incelememiz gerekiyor.

      Son zamanlarda özellikle iş güvenliği öne çıkmaya başlamıştır. Devlet, özel işletmeleri bu konuda sıkı bir denetim altında tutmaktadır. Yaşanılan iş kazaları alınmayan önlemler sebebiyle can kayıplarına ve maddi zararlara yol açmaktadır. Önlem eksikliği sebebiyle ortaya çıkan kazalarda yüklü meblağlarda cezalar uygulandığı gibi tazminat davları da açılmaktadır. Bazı alanlarda devlet iş güvenliği uzmanı çalıştırmayı mecbur kılmıştır.

                  Oluşabilecek kazalar esnasında, işletmenizde sağlık personeli bulundurmanız erken müdahale ile sizlere yara sağlayacaktır. Erken müdahalenin önemi oldukça yüksektir. İlk yardım eğitimi burada ön plana çıkmaktadır. Ortak sağlık ve iş güvenliği birimi hizmetleri olarak sizlere bu konularda nasıl katkı sağladığımıza bir bakalım.

                  İş yeri güvenliği hakkında olan mevzuatlara hâkim olarak bu bilgileri sizlerle paylaşıyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Maximum güvenlikle beraber sizlerin daha kaliteli işler yapmasına destek oluyoruz. Oluşabilecek kazaları minimuma indirdiğimiz gibi kaza sonrası da müdahale için eğitim vermekte, gerekli görürseniz sağlık personeli de sağlamaktayız.

                  Sadece iş güvenliği ve sağlık konusu değil, risk analizi oluşturma acil durum planı hazırlama da Ortak sağlık ve iş güvenlik birimi hizmetleri arasında da yer almaktadır. Kısaca değinmemiz gerekirse risk analizi ile oluşabilecek yangı, yıkılma, dökülme ve diğer kazalar gibi birçok konuda işletmenizi analiz ederek risk analiz raporu oluşturma ve oluşabilecek acil durumlar altında nasıl bir izlenmesi gerektiği konusunda önceden planlama yapmaktayız. Bunun önemi şöyledir; çalışanlarınızı sağlığı sizler için önemlidir. Onlar size emanettir. Onların korunması gerekir.

                  Bütün bu hizmetler sayesinde daha uygun koşullarda hizmet sunacak ve ortaya çıkabilecek maddi zararları minimuma indirmiş olacaksınız. Çalışanlarınıza ve devletinize karşı gerekli sorumlulukları yerine getirerek içiniz rahat bir şekilde tesisinizi işletme devam edeceksiniz.

YUKARI ÇIK