ISO / FSSC 22000

ISO / FSSC 22000

ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi

Dışarıdan gıda tüketiminin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde doğal olarak “ne kadar sağlıklı?” sorusu aklımıza zaman zaman geliyor. Bu sorunun cevabını araştırmadan ve sorgulamadan “sağlıklıdır” diye geçiştiriyoruz. ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi bu soruların cevabını bizlere sunmaktadır.

            Sadece dışarıda değil, market raflarında duran ürünlerde ne kadar güvenilir acaba? ISO 22000 belgesine sahip gıdalar toplum tarafından kabul görmekte ve güvenilmektedir. Yurt dışına çıktığınızda bile bu ürünlerle karşılaşmak mümkündür.

            ISO 22000 gıad güvenliği yönetim sistemi ile gıda üretim yerlerinin temizliği ve üretilen gıda ürünlerinin içerindeki maddeler denetlenmektedir. Yasak maddeler veya insan sağlığınsa ileri derece zarar verebilme potansiyeline sahip maddeler standartlar gereği alınır ve kullanılmaz. Ürünlerin maliyeti artmış olsa bile, toplumun sağlık algısı ürününüzün tercih edilmesini sağlayacaktır.

            Bazı dünya ülkeleri ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi sertifikası almamış ürünleri satmamaktadır. Globalleşen dünya’da gıda sektörü içindeyseniz mutlaka almanız gereken bir sertifika ve eğitimdir.

 

YUKARI ÇIK