ISO 9001

ISO 9001

ISO 9001 Kalite yönetimi sistemi

ISO 9001 Kalite yönetimi sistemi belgesine sahip firmalar ürünler ve hizmetle konusunda kalitesini kanıtlamış olan uluslararası çalışma potansiyeli için yeterli donanıma sahip firmalara verilen bir belgedir. ISO 9001 belgesine sahip olmak için, ISO tarafından belirlenen standartları sağlamış olmak gerekmektedir. Standartlar İsviçre’nin Cenevre kentinden bulunan “uluslararası standardizasyon örgütü” tarafından belirlendikten sonra standart içerikleri ve gereklilikleri TÜRKAK’a bildirilir.

ISO 9001 kalite yönetimi sisteminin standartlarının sağlanması ile beraber çalışanlarınızda bilinç oluşacak ve ürünleriniz kalitesi direkt olarak artacaktır. Kaliteli ürünler üreten firmalar daima pazarda yüksek talep almaktadır. Rakip firmalarla aranızda belirgin bir fark oluşacak ve siz ticaret ipini en önde göğüslemeye biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Müşterileriniz ISO belgesinin sağladığı değişimlerle beraber kalıcılık sağladığı gibi aynı zaman da yeni müşteri de çekeceksiniz. Üretim esnasında yapılan hatalarda düşüşler olacaktır. Kurumsallaşma yolunda büyük bir adım attığınız gibi yurt dışı ticaretlerine de kapınızı açacaksınız.

                  Küçük ve gelişmekte olan bir firma iseniz büyük firmalarla ortak çalışmalar yürütmek ve büyük firmalara destek sağlamak sizin de büyümeniz için önem arz etmektedir. Büyük firmalar beraber çalışacakları yeni firma arayışı içine girdiklerinde kalite ve güvenilir ön plana çıkacaktır. ISO belgeniz sayesinde kalitenizi büyük firmalara resmi bir şekilde kanıtlamış olacaksınız. ISO 9001 kalite yönetimi sistemi sayesinde yeni iş alanları bulacak, yeni pazarlara korkmadan çıkabilecek ve müşteri bulabileceksiniz.

YUKARI ÇIK