ISO 37001

ISO 37001

ISO 37001 Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi

Firmalar içerisinde olan rüşvet, yolsuzluk gibi çirkin durumlar itibar ve para kaybetmenize sebep olabilmektedir. Bu durumun önüne geçilmemesinde ürünlerde kalite düşüşü ve müşteri memnuniyetsizliği olacaktır. ISO 37001 yolsuzlukla mücadele yönetim sistemi yolsuzluk ve rüşvetlerin önüne geçmek amacıyla oluşturulmuş gereklilikler ve standartlardır. Diğer ISO standartları ve sistemleriyle beraber kullanıldığında oldukça verimli sonuçlar elde edeceksiniz. Bu standartlar sayesinde rüşvet alma ya da yolsuzluk yapma durumlarının önüne en üst seviyede geçmiş olacaksınız.      ISO 37001 yolsuzlukla mücadele yönetim sistemi sayesinde çalışanlarınız daha disiplinli olacak, müşterileriniz hem size hem de çalışanlarınıza güvenecektir. Güvenilirlik sağlamanız, müşterilerin sizi seçmesini sağlayacak çok önemli bir sıfattır. Özellikle uluslararası çalışmalarda bu standartlar sayesinde dikkat çekeceksiniz.

                  Siz farkında olamadan şu an bile rüşvet ve yolsuzluk gerçekleşiyor olabilir. Bu standartların uygulanmaya başlanmasıyla beraber mevcut yolsuzluk ve rüşvetler de açığa çıkacaktır. Sadece bireysel olarak değil, büyük firmalar içerisinde olan büyük rüşvetler ve para kayıplarının da araştırılması hususunda oldukça yarar sağlayacak bir uygulamadır.

                  Devlet daireleri, gönüllü kuruluşlar, rüşvet almaya uygun işler gibi çokça alanda uygulanabilecek bir sistemdir.

                  160’dan fazla dünya ülkesinin onayladığı ve destek verdiği bu belge sayesinde uluslararası bir saygınlığa erişmek için destek bulacaksınız. Yaptığınız işle alakalı dikkatiniz büyük firmaların dikkatini çekecek, bu sayede yeni kullanıcılara ulaşma imkânınız doğacaktır. ISO 37001 yolsuzlukla mücadele yönetimi sistemi sizlerin adaletli bir yapıda olduğunuzu, müşterilere karşı saygı beslediğinizin ve en önemlisi işinize değer verdiğinizi kanıtlayacak bir belge konumundadır.

                 

 

YUKARI ÇIK